خبر نیمه شعبان

با سلام خدمت همشهریان عزیز و عذرخواهی بخاطر غیبت چند روزه .

خبرهای موجان در این چند روز به شرح زیر می باشد . که البته عکسهای آن هنوز بدستم نرسیده .

1- شب چهار شنبه (شب نیمه شعبان ) در حسینیه مراسم جشن خیلی خوبی برگزار شد .

2- عصر روز نیمه شعبان در منزل طاهره خانم رمضانی جشن نیمه شعبان (مخصوص خواهران) برگزار شد . 

3- عصر همانروز ساعت 5 مراسم جشن نیمه شعبان در منزل علی آقا بابائیان برگزار شد .

4- عصر روز چهار شنبه ساعت 2بعد از ظهر در موجان یک باران به صورت رگبار شروع به باریدن کرد. مشهدی محمد عموی بنده نزدیک عمه تیته برای اینکه خیس نشه میره زیر درخت پناه می گیره . عمو رستم علی هم در حال آب گرفتن بوده . در همین موقع رعد و برق شدیدی میزنه و ساعقه ای بعد از برخورد به درخت (عمه تیته) به کمر عمو محمد برخورد کرده و او را پرت می کنه توی جوی آب. البته عمو رستم هم چون بیل دستش بوده او هم به زمین می خوره و الحمد الله طوری نمیشه وقتی بلند می شه نگاه می کنه می بینه مشهدی محمد که زیر درخت نشسته بود نیست. و متوجه میشه که اونطرف افتاده روی زمین وقتی اونا صدا می کنه جواب نمی شنوه دوباره صدا می کنه ،می بینه مشهدی محمد دستش را بلند می کنه  یعنی منو بلند کن. وقتی عمو رستم دستش را می گیره می بینه نمی تونه رو پاهاش بایسته . سریع میاد ده و به دکتر ساده اطلاع می ده که اونها هم عمو را آوردن خونه . فکر کنم بخاطر ترس و ضربه ای که در حین پرت شدن خورده بود اصلا حال عمومی خوبی نداشت و نمی تونست سرپا بایسته و رنگش پریده بود . با مراجعه به درمانگاه دستجرد و در ادامه به قم منتقل کردیم و الحمد الله تمامی آزمایشها نشان می داد که مشکل نداره و دیروز عمو محمد رفته بود جو درو کنه .یعنی حالش خوب خوبه. 

از کلیه عزیزانی که در این مدت جو یای احوال عمو محمد بودن از همین جا از ایشان تشکر می کنم.

5- عصر روز پنج شنبه مراسم ختم مرحوم محمد بابائیان برگزار شد.

6-  فاطمه عمه (همسر کبل فتح الله ) و آقای حاج محمود  شیخ و زحمت کشیده و خانواده عمو نعمت الله بابائیان را از عزا در آوردند. 

7- عصر  همین روز بعد از مراسم ختم با اعلام قبلی مردم در مسجد امام حسین(ع) جمع شدند و به صورت مزایده فرشهای قدیمی به فروش رسید . قابل توجه اینکه خیلی از دوستان فرشها را به قیمتی می خریدند که کمکی به مسجد کرده باشند . واقعا جای شما خالی بود در این مراسم یه شوری به پا بود که غیر قابل وصفه.

8- بعد از مزایده مراسم غبار روبی مسجد امام حسین(ع) شروع شد و تا ساعت حدود 2 بعد از نیمه شب ادامه داشت.

9- صبح روز جمعه ساعت شش رسمی مراسم دعای ندبه در مسجد امام زمان(عج) بر پا شد و تا ساعت 7  ادامه داشت که استقبال خیلی خوبی از این مراسم شد. با تشکر از آقا سید مهدی اردستانی و دیگر دوستان.

10- ساعت 7 صبح روز جمعه هم از دروازه مراسم پیادره روی خانوادگی با جمع شدن خانواده های محترم ساعت 7.15دقیقه  شروع و خیلی منظم به سمت هرزاب حرکت کردیم. واقعا جای شما خالی بود . گروه با رفتن بالای سد و گرفتن یه عکس یادگاری و تکرار شعار راهپیمایی جهت صرف صبحانه به مقری که در بالای گردو های فتح الله بود حرکت داده شدند( نکته قابل توجه اینکه چون اجازه ورود به زیر گردوهای عمو فتح الله الیاس را نداشتیم ، از سایه ی درختهای سنجد و گردوهای حسین سید حسن استفاده کردیم، چون حسین آقا در موجان بود و از او اجازه گرفته بودیم .فاتحه ای هم به روح سید حسین و همسرش ام عامر فرستادیم) و در آنجا ضمن صرف صبحانه آقای دهیار تعدادی جایزه به از جمله کوچکترین عضو راهپیمایی کننده ( احسان ساده فرزند محمد ) و سالمند ترین فرد(محمد حاجی عامی) و یک هدیه هم به آقای محمود دکتر بخاطر همکاری زیاد در مراسمهای مختلف تقدیم شد. البته قرار شد هدیه ای به کسی که بیشترین زباله خشک را در مسیر جمع کرده داده شود. افرادی که زباله ها را جمع کرده بودند (طبق شعار راهپیمایی) تحویل داده و اسامی آنها ثبت شد. 

11- روز  جمعه هر دو مسجد روستای موجان با فرشهای زیبای سجاده ای مفروش شد.

در خاتمه از کلیه عزیزانی که در مراسم های  مختلف زحمت کشیدند تشکر می شود.

به محض در یافت عکسهای مراسم آنها را لینک می کنم 

/ 8 نظر / 19 بازدید
تنبل خان

من در هیچ کدام از این مراسم شرکت نداشتم ولی از دور خبر دار میشدم چه میگذشت از شما و بقیه دوستان که واقعا برای ثانیه به ثانیه این مراسم زحمت کشیدید تشکر میکنم واز خداوند متعال برای شما با ارزشترین چیز که سلامتی است را میخوام .خسته نباشید

مولا

سلام بابت همه چیز ممنون پیاده روی روز جمعه عالی و بدون نقص بود از شما و همه ی کسانی که برای این روز زحمت کشیدند تشکر میکنم عمو تقی لطف کنید آدرس واتساپتون روبزارین تا عکسها رو به دستتون برسونیم

موحانی

من هم، از شما و از آقای سعید قزاقی که تلاش زیادی برای شاد کردن مردم داشت و تند و تند عکس می گرفت خیلی ممنونم. عکسهای سعید اقا رو حتما نشون بدین فک کنم عکسهای خوبی گرفت.

موجانی

با سلام و خسته نباشید. عمو تقی خواستم بگم مراسم از عزا در آوردن خانواده بابائیان توسط زن کبل فتح الله ( فاطمه عمه ) انجام گرفت لطفا اصلاح بفرمایید.

زهرا

عمو تقی سلام خدا وکیلی کار خیلی عالی انجام دادید ولی کو قدر دان اینهمه زحمت راه اندازی یه راهپیمایی خانوادگی به این سادگی نیست .حتی من دیدم محمود دکتر و زنش وسایل اولیه پزشکی را هم همراه آورده بودم وقتی پرسیدم گفت عمو تقی گفته . البته همه زحمت کشیدند ای کاش دوباره تکرار کنید .

مولود ‌داداش

سلام ممنون از همکاری شما در مراسم از عزا دراوردن خانواده زنده یاد محمد...

امیر

دستتون درد نکنه به شخصه فکر نمیکردم از این موضوع اینقدر استقبال بشه، اما شد و روز خیلی خوبی رو کنار هم بودیم. دست همه کسانی که زحمت کشیدن درد نکنه

موجانی موثر

با سلام حیف شد نتونستم شرکت کنم .واینجوری که نقل قول شد مراسم خوبی بوده وان شاا...با همت همگی مجددا عمو تقی واقای دهیار مراسم را برگزار نمایند . بنده پیشنهادم این است که امسال جشن خرمن در زمان جمع اوری محصول گرفته شود که خیلی جالب است.اگر خواستید برنامه مفصل ان را برایتان اعلام کنم