راست و دروغ

 

تشخیص دروغ گفتن دیگران:

وقتی یک نفر دروغ می گوید اغلب نشانه هایی در رفتار و حرکات او وجود دارد که با توجه کردن به آنها می توانیم بفهمیم که او در حال دروغ گفتن است. اما اگر از این دستورالعمل استفاده می کنید قبل از اینکه قضاوت کنید و عکس العمل نشان دهید، به یاد داشته باشید که احتمال اشتباه هم وجود دارد و علاوه براین ، ممکن است طرف مقابلتان دلایل منطقی و معقولی! برای دروغش داشته باشد. با خواندنی ها همراه باشید تا رموز تشخیص دروغ گفتن دیگران را با شما در میان بگذارد:

۱ – گاهی حرکات صورت و بدن مشخص می کند که یک نفر در حال دروغ گفتن است. فرددروغگو معمولا” در هنگام دروغ گفتن به چشمان شما نگاه نمی کند، کمی بی قرار است و مثل کسانی که استرس دارند و ناراحت هستند رفتار می کند.

۲ – حرفهای فرد دروغگو معمولا” پر از تناقض است برای مثال او در زمان های داستان هایی که تعریف کرده است دچار اشتباه می شود و یا در به یادآوری جزئیات دچار مشکل می شود. او حتی ممکن است برخی جزئیات را که قبلا” تعریف کرده به یاد نیاورد و یا با هم اشتباه بگیرد.

  ۳ – اگر فرد مقابل سعی می کند همه سئوالات شما را بدون کم و کاست پاسخ دهد و روی پاسخ هایش پافشاری می کند، به او شک کنید.  این حالت دفاعی افراطی نشان دهنده آن است او سعی دارد چیزی را پنهان کند.

۴ – اگر این فرد بدون دلیل شما را به دورغگویی و فریبکاری متهم می کند باز هم باید به او شک کنید. در واقع فرد دروغگو همه را مثل خودش می بیند.

۵ – به ندای درونی خودتان گوش دهید. گاهی انگار به ما الهام می شود که فرد مقابل در حال دروغ گفتن است. اما تا وقتی مطمئن نشدید قضاوت و نتیجه گیری نکنید در عوض سعی کنید برای حدس تان شواهد محکمی پیدا کنید.

۶ – می توانید مستقیما” از طرف مقابل تان سئوال کنید که آیا دروغ می گوید؟ معمولا” فردی که در حال دروغ گفتن است وقتی متوجه می شود دروغش فاش شده  احساس بدی به او دست می دهد و حتی ممکن است تصمیم بگیرد حقیقت را بگوید.

۷ – وقتی کسی سعی می کند علت دروغ گفتنش را به شما توضیح دهد صبور باشید و با دقت به حرف های او گوش کنید. شاید او به خاطر ناراحت نکردن شما و یا ترس از عصبانیت شما، دروغ گفته باشد.

۸ – شاید خود شما طوری رفتار کرده باشید که آن شخص مجبور شده به شما دروغ بگوید. آیا شما معمولا” از شنیدن حقیقت ناراحت می شوید و اطرافیان تان معمولا” نمی توانند حقیقت را به شما بگویند؟

خدا وکیلی اگه با خودتون روراست هستید بفرمائید روزانه چند تا دروغ میگید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پس حالا که فهمیدیم روزانه چند تا دروغ می گیم از این به بعد سعی کنیم صادق تر باشیم و روزی یکی از اونا را کم کنیم تا صفر بشه .

بخصوص کسانی که کاسب هستند و با هم نوعان خود معامله می کنند.

اول از همه هم عمو تقی شروع کنه.

 

 

 

 

 

/ 1 نظر / 31 بازدید
ماوجانلوق

سلام عمو تقی خدا قوت من هرچی می خواستم بگم دیدم شما قبلا گفتی می تونم بگم دروع آدما را از جمع دور می کنه یا اعتماد جمعی را از ما میگیره من یه زن داداش دارم هروقت یه چیز می گه همه میگن قبول نیست چون فلانی گفته رو حرفهای اون نمیشه حساب کرد. اونا ولش کن