قالب وبلاگ

هاست لينوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سايت و قالب وبلاگ

طراحي وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ

هر وبلاگی به جز این وبلاگی که از امشب تعطیل شد مورد تائید من نیست .چنانچه از این نام در جایی استفاده شده باشد پیگرد قانونی دارد

چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳٩۱

تبریک حلول ماه رجب

کلمات کلیدی :موجان، mojan

اولین شب جمعه ماه رجب ، به شب آرزوها یا همون لیلة الرغائب معروفه . شبی که خدا برآورده شدن آرزوها رو به بنده هاش وعده داده (البته هر آرزویی که خالصانه و به صلاح ما باشه)

شب آرزوها        www.ma3ta.com


این شب اعمال خاصی هم داره که حالا من به اوناش کاری ندارم فعلاً. فقط میخواستم یه کم در مورد آرزوهایی که می کنیم حرف بزنم. دوستان، چقد خوبه که توی این شب عزیز اگه کینه ای از کسی داریم یا دلمون از کسی پره، دلمون رو خالی کنیم و با تمام وجود واسه همه دعا کنیم. واسه پدر، مادر، خانواده مون، دوستان و ... خیــــــــــــلی آدما هستن که میشه آرزوهای قشنگ کرد براشون. اما چقدر خوبه توی آرزوهامون اینو یادمون باشه که ظرف آرزوی خدا ظرفیتش محدود نیست... بیاین خسیس نباشیم ، واسه هر کی که میدونیم و میـشناسیم آرزو کنیم. خدا خیلی خوشحال میشه وقتی می بینه که ما غیر از خودمون حواسمون به همه هست و سعادت و خوشبختی و آرامش رو برای همه میخوایم. اینجوری خودمونم حال بهتری داریم.
و اما... یه کم به آرزوهامون دقت کنیم. از خدا چیزای کوچیک نخوایم. چیزای دنیایی... از خدا چیزای بزرگ بخوایم تا بزرگمون کنه. چقدر خوبه که از خدا فقط خدا رو بخوایم...

 


امروز نخستین روز از ماه رجب است، ماهی که ماه امیرالمؤمنین علی بن ابن ابی طالب (ع) خوانده شده و درباره فضیلت ها، اعمال و مبارکی آن فراوان گفته شده است.

دعای پیامبر (ص) در ماه رجب
چون رسول خدا(ص) نظرش به هلال رجب می افتاد می‌فرمودند: خدایا ماه رجب و شعبان را بر ماه مبارک گردان و ما را به ماه مبارک رمضان رسانده و بر گرفتن روزه و عبادت و بر حفظ زبان و پوشیدن چشم از نامحرمان یارى فرما و بهره ما را از آن ماه تنها گرسنگى و تشنگى قرار نده. (سنن‌النبی، ج1، ص363)

رجبیون کجایند؟
حضرت امام صادق(ع) فرموده است: روز رستاخیز سروشى از درون عرش ندا مى ‏دهد رجبى‏ ها کجایند؟ گروهى برمى ‏خیزند که چهره‏شان براى مردم محشر مى ‏درخشد، بر سرشان تاج پادشاهى آکنده از مروارید و یاقوت است. همراه هر یک از ایشان هزار فرشته از سوى راست و هزار فرشته از سوى چپ ایستاده‏ اند و به او مى ‏گویند اى بنده خدا! کرامت خداى بر تو گوارا باد! از عرش هم ندا مى ‏آید که اى بندگان من! سوگند به عزت و جلال خودم جایگاه شما را گرامى و عطاى شما را جزیل قرار مى ‏دهم و غرفه ‏هایى از بهشت به شما ارزانى مى‏ دارم که از زیر آن جوى ‏ها جارى است و جاودانه در آن خواهید بود و پاداش عمل ‏کنندگان چه نیکوست، شما براى من در ماهى، روزه مستحبى گرفتید که حرمت آن ماه را بزرگ و حق آن را واجب کرده‏ ام. اى فرشتگان من! اى بندگان و کنیزکان مرا به بهشت درآورید. امام صادق اضافه فرموده که این پاداش کسى است که چیزى از ماه رجب را روزه بگیرد، هر چند یک روز از دهه اول یا دوم یا آخر آن باشد. (روضة‌الواعظین، ج2، ص402)

 
پاداش روزه در ماه رجب
امام محمد باقر(ع) می‌فرمایند: هر که یک روز از ماه رجب را روزه دارد از اول یا وسط یا آخر ماه خدا بهشت را بر او واجب کند و روز قیامت با ما هم درجه ‏اش سازد و هر که دو روز از رجب را روزه دارد به او گویند کردار از سر گیر که خدا آنچه گذشت از برایت آمرزید و هر که سه روز از رجب روزه گیرد به او گویند گذشته و آینده ‏ات آمرزیده شد، براى هر که از برادران گنهکارت خواهى شفاعت کن و براى آشنایانت و هر که هفت روز از رجب را روزه دارد هفت در دوزخ بر او بسته گردد و هر که هشت روز از رجب را روزه دارد هشت در بهشت به رویش باز شود تا از هر کدام خواهد در آید. (أمالی الصدوق، ص 6)
 
نهری به نام رجب
از پیغمبر(ص) روایت است که در بهشت نهری است به نام رجب، آبش از برف سفیدتر و از عسل شیرینــ‏تر و هر که یک روز از رجب روزه دارد از آن بیاشامد.(بحار، جلد55 ، باب 13، ص341)
 
فاصله دوزخ از روزه‌‌دار رجب
امام کاظم(ع) فرمود: رجب ماه بزرگى است که خداوند در آن ماه پاداش‏ها را دو چندان کند و گناهان را پاک سازد. هر که یک روز از ماه رجب را روزه بدارد، دوزخ به اندازه مسافت صد سال از او دورى گزیند و هر که سه روز از ماه رجب را روزه بدارد بهشت بر او واجب آید. (ثواب الأعمال و عقاب الأعمال، ص 54 )


می بینید چه خدای خوبی داریم ؟؟؟ واسه هرکار کوچیک ما کلی خوبی و نعمت و پاداش درنظر گرفته ...
ماه رجب فقط یکی از صدها مناسبت و اتفاقی هست که خدای برای بنده های خوبـش مــهمونی چیده
حالا فکرشو کنید اگه هر روزمون توی مسیر خدا بگذره زندگیمون چطوری میشه ... خدایا خیــــــــــلی بزرگی